con us

شنوایی پنجره ای برای ارتباط با دنیای بیرون است. برقراری ارتباط کلامی یا غیر کلامی ما وابسته به حس شنوایی است.

در صورت بروز آسیب شنوایی، اگر از سمعک استفاده نشود ، دریچه ارتباطی با محیط پیرامون را بسته‌ایم. کم شنوایی ممکن است عوارض ذهنی، جسمی و ارتباطی بسیاری را روی زندگی فرد داشته باشد. کاهش شنوایی می‌تواند منجر به گوشه‌گیری، انزوا، عدم مشارکت فرد در فعالیت‌های اجتماعی و گروهی، قطع ارتباط با دوستان و آشنایان، عدم ادامه تحصیل و... شود. گوش، عصب شنوایی و قسمت‌هایی از مغز که مربوط به حس شنوایی هستند برای فعال ماندن نیاز دارند که توسط اطلاعات صوتی تحریک شوند ،چنانچه گوش‌ها به مدت طولانی توسط صوت تحریک نشود، توانایی شنوایی و قدرت تشخیص کلمات، به تدریج تحلیل می‌رود که به این پدیده محرومیت شنوایی گفته می‌شود. برای درک بیشتر این امر کافی است فردی را تصور کنید که یک دست وی شکسته و در گچ است و قادر به انجام کاری نمی‌باشد و دست دیگر وی سالم است. وقتی فرد پس از بهبودی گچ دست خود را باز کند، آن دست در مقایسه با دست دیگر تحلیل رفته است.

 

کدام سمعک بهترین انتخاب خواهد بود؟؟!

همانطور که گفته شد ،کم شنوایی فرایندی پیچیده است. و در هر فرد ویژگی ها و مشخصات خاص خود را دارد.

 

دریافت سمعک دارای 3 مرحله می‌باشد:

1-ارزیابی شنوایی: ما در کلینیک های زنجیره ای ایران سمعک با بهره مندی از کادری مجرب و کار ازموده و متخصصین با تجربه]مفتخریم که تمام آزمایشات شنوایی مورد نیاز بزرگسالان و اطفال را به انجام برسانیم. در این مرحله میزان و نوع کم شنوایی شما مشخص میشود. اگر به درمان دارویی و جراحی نیاز بود شمارا فورا به پزشک گوش حلق بینی که در مجموعه وجود دارد ،ارجاع خواهیم داد تا هرچه سریعتر درمان شما آغاز گردد.اگر کم شنوایی شما نیازی به درمان دارووی یا جراحی نداشت آنگاه کاندید دریافت سمعک خواهید بود تا کم شنواییتان اصلاح گردد. در کلینیک های زنجیره ای ایران سمعک ما شما را تنها نخواهیم گذاشت؛ بلکه متخصصین ما تمام مشاورات لازم در خصوص سمعک را به شما خواهند داد و پاسخگوی سوالات شما میباشند.

ارزیابی شنوایی

 

 

 

 

 

 

 


2-انتخاب سمعک و قالب‌گیری: وقتی لزوم دریافت سمعک شما قطعی شد، متخصصین ما با توجه به سن، نوع افت شنوایی و میزان آن آناتومیک گوش و کانال شنوایی ،شغل ،استایل زندگی، میزان بودجه،سطح فرهنگی،میزان تحصیلات، دیگر معلولیت های همراه با شنوایی ،میزان تعاملات اجتماعی،سلیقه و خواسته ی شما بهترین سمعک را بشما پیشنهاد میدهد .و در صورت نیاز به قالبگیری، از گوشهای شما قالب میگیرد.

قالب گیری گوش

 

 

 

 

 

 

 

3-تحویل سمعک و تنظیم آن: هنگامی که سمعک آماده شد،متخصصین کلینیک های زنجیره ای ایران سمعک ان را بطور رایگان تنظیم نموده،اطلاعات لازم در خصوص نحوه استفاده،شرایط نگهداری،تعویض باتری،نظافت سمعک و...را به شما میدهند و سمعک روی گوشهای شما میگذارند.

تحویل سمعک

 

Scroll to top